fbpx

יועץ משכנתא

יועץ משכנתא

כיצד בחירת יועץ משכנתאות חוסכת מאות אלפי שקלים?

 

ברוכים הבאים לישראל, ארץ המשכנתאות הבלתי מעורערת.

היקף לקיחת המשכנתאות בישראל נמצא במגמת עלייה בעשור האחרון, ובשנת 2020 הגיע לשיא חדש – 78 מיליארד ₪, כשגובה המשכנתא הממוצעת הוא באזור 800 אלף ₪. מספרים אלו לא מפתיעים כלל. יותר ויותר ישראלים בוחרים בקניית בית על פני שכירות ועל פניו נראה כי מגמה זו לא הולכת להשתנות.

 

ישנם כמובן גורמים המשפיעים על הביקוש למשכנתאות, כמו סיום תכנית 'מחיר למשתכן', הריביות הנמוכות שקיימות כיום במשק, הורדת מס הרכישה וכד', אך דווקא אחד הגורמים הפחות מוכרים הוא – פריחתם של יועצי המשכנתאות.

 

ייעוץ משכנתאות – הדרך הבטוחה ללקיחת משכנתא

'משכנתא' היא מילה מרתיעה כמעט כמו 'פנסיה'… רבים מעדיפים שלא להתעסק עם נושא סבוך שמצריך למידה מעמיקה, ובמקרים כאלו פונים לגוף מומחה שיספק ייעוץ מקצועי ובלתי תלוי.

 

ובאמת, למה לא בעצם? הרי יועץ משכנתאות "חי" את התחום, מנוסה בהבנת כלל הרכיבים שמשפיעים על תמהיל המשכנתא, יש לו את הכלים הטכנולוגיים שדרושים לביצוע חישובים מורכבים ויכולת השוואה קלה בין תמהילים שונים, הוא מכתת רגליים בין הבנקים ומנהל מו"מ עבור לקוחותיו – יתרון שמספק חיסכון זמן ניכר לצד השגת תוצאות טובות יותר, ובשורה התחתונה מייצר חיסכון כספי משמעותי לעומת שכר הטרחה שלו.

 

תחום ייעוץ המשכנתאות בישראל צובר תאוצה יותר ויותר, וכשמספרם של יועצי המשכנתאות עולה, כך הופכת הבחירה ביועץ הנכון למורכבת יותר. אז איך בכל זאת אפשר להפוך את מציאת היועץ הנכון לקלה יותר? הנה כמה דגשים שכדאי להכיר לפני הבחירה ביועץ משכנתא:

 

  • ניסיון ונוכחות – יועצי המשכנתאות המנוסים והטובים יותר הם אלו שהספיקו לצבור וותק, לצד נוכחות ומוניטין חיובי במרחב הדיגיטלי. מספיק שתבדקו בקבוצות פייסבוק שונות בעולם המשכנתאות כדי לראות את אלו שעליהם ממליצים לעיתים תכופות, חלק מהם יקבלו שבחים רבים באופן ניכר על פני אחרים.

 

  • כימיה – היכולת לשוחח עם איש המקצוע שמולכם, ולדעת שיש מי שמקשיב ומבין במדויק את הצרכים שלכם… לזה אין תחליף! נסו למצוא יועץ שמתבלט בזכות יכולת ההקשבה שלו, יכולת ההסבר ו"פישוט" הנושאים המורכבים לרמה שתהיה מובנת לכם, תוך שמירה על סבלנות והבנת הקשיים. שיחת וידאו מקדימה תסייע לכם להבין טוב יותר מי האדם שנמצא מולכם.

 

  • היועץ חבר בהתאחדות? אמנם החברות בהתאחדות יועצי המשכנתאות אינה חובה, אך היא מעידה על רמת הרצינות של היועץ ונכונותו להיות חלק מגוף מקצועי.

 

  • התכל'ס – השוו בין פרטי העסקה המוצעת לכם: כמה פגישות ייעוץ כלולות בתהליך? כמה תמהילים תקבלו בסופו? לכמה בנקים מתכוון היועץ להגיע לשם בדיקה ומו"מ? עד כמה הוא מקושר לאנשי מפתח בבנקים? וכמובן כל רכיב אחר שתקבלו בהצעה ושניתן להשוותו עם הצעות אחרות.

 

לסיכום

אם אתם מתכוונים לצאת לכיוון רכישת בית, או שכבר יש לכם משכנתא ואתם מעוניינים במחזור ושיפור התנאים שקיבלתם – אל תוותרו על יועץ משכנתאות! בדקו, השוו.

 

אנחנו כאן, כרגיל, נשמח לסייע ולייעץ לכם מניסיוננו.

השאירו את פרטי ההתקשרות בדף זה ואנו נחזור אליכם תוך זמן קצר לתיאום פגישת היכרות ללא עלות.

 

 


הלוואה לעסק

מעוניינים לקבל מידע נוסף

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

    לייעוץ
    דברו איתנו
    Call Now Button