fbpx

4 כללי זהב ללקיחת משכנתא לדירה חדשה

4 כללי זהב ללקיחת משכנתא חדשה

רכישת דירה חדשה היא החלום הגדול של כל יזם ומשפחה ,להיות בעלי נכס מעניק תחושת בטחון ופותח אופק כלכלי ולכן כשמגיע הרגע הנכסף חשוב להיות שקולים ולוודא את כל הנתונים מראש על מנת שהכל יעבור על הצד הטוב ביותר ותוכלו ליהנות מדירה חדשה במחיר הוגן ומשכנתא שתהיה נכונה לכם. בדיוק בשביל זה ריכזנו עבורכם ארבעה טיפים עיקריים שכדאי לקחת בחשבון רגע לפני רכישת דירה חדשה ולקיחת משכנתא.

נתחיל בשאלה מהי משכנתא?

המונח משכנתא מתייחס להלוואה שניתנת לאדם בכדי לאפשר לו לרכוש דירה חדשה גם אם אין לו את כל הסכום בחשבון הבנק. אחד התנאים לקבלת משכנתה היא שעליכם להשקיע הון עצמי מסוים ביחס לנכס הנדל"ן אותו אתם מעוניינים לרכוש. לרוב תקבלו משכנתא שתכסה את רוב עלות הרכישה. ההלוואה תוחזר לבנק מדי חודש למשך מספר שנים בצרוף עמלה אשר נקבעת מראש בהתאם לעלות הדירה, הכנסתכם החודשית והסטטוס המשפחתי שלכם.

לגזור ולשמור – ככללי הזהב ללקיחת משכנתא:

  1. תקציב רכישה: כדאי שתקבעו מראש תקציב לרכישת הדירה, בדרך זו תוכלו להיות בטוחים שתעמדו בתשלומי המשכנתא. יועץ משכנתאות חיצוני יוכל לסייע לכם לבחון את אפשרויות המשכנתא שעומדות לרשותכם, בנוסף לתקציב הנ"ל מומלץ לקבוע תקציב נוסף להוצאות נלוות כמו מס רכישה, שכר טרחה לעורך דין, שיפוץ, יועץ משכנתאות, עמלת תיווך במידה ונעזרתם בשירותי מתווך וכמובן ועוד. כך תמנעו מהוצאות לא צפויות.
  2. עורך דין מקצועי ואמין: על מנת לצלוח את תהליך רכישת הדירה רצוי שתפנו לעו"ד המתמחה במקרקעין שילווה אתכם לאורך הדרך, יבדוק את החוזים עליהם אתם נדרשים לחתום, יבצע תיקונים ויוודא שזכויותיכם לא יפגעו לכל אורך הדרך על לקבלת המפתח.
  3. שמאי מקרקעין: אם מצאתם נכס שמוצא חן בעיניכם ועונה לכם על הצרכים רגע לפני שאתם רצים לחתום על זיכרון דברים כדי לשמור לעצמכם את הנכס, חשוב להזמין שמאי מקרקעין שיעריך את שווי הדירה, פעולה זאת חשובה כדי לדעת האם המחיר המבוקש הינו הוגן או מעל מחיר השוק, פעולה זו תאפשר לכם לנהל משא ומתן בצורה בטוחה יותר.
  4. בדק בית סביבתי: לאחר שבחרתם את האזור בו אתם רוצים לרכוש דירה כדאי מאד שתבדקו אות הסביבה הקרובה לדירה אותה אתם מעוניינים לרכוש, לוודא שאין דברים שיכולים להוות מטרד בעתיד כמו בניינים בתמ"א בקרבת מקום, מפגעים סביבתיים כמו אתרי פסולת וכל גורם שאתם יכולים לחוות כמטרד. לצד זה רצוי לוודא שבסביבת הבית יש נגישות למוסדות הנחוצים לכם כגון דואר בנק קופת חולים וסופר בקרבת מקום.

 

לסיכום, קניית דירה חדשה היא עניין חשוב ויקר ולכן אין להקל ראש בתהליך ויש לעשותו בצורה מקצועית ומדוקדקת תוך בחינת כל הפרמטרים על מנת להבין אם העסקה כדאית לכם או לא. אנו ממליצים לפני שמתחילים להבין מה הצרכים והתקציב שלכם, האם הדירה מיועדת למגורים או השקעה כיוון שלכל ייעוד צורת הסתכלות שונה על הנכס ובהתאם לזה  להתחיל לחפש איזור, סוג נכס וכו'… שיהיה בהצלחה!

 

 


shutterstock

מעוניינים לקבל מידע נוסף

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

    לייעוץ
    דברו איתנו
    Call Now Button