fbpx

יועץ משכנתאות

תפקידו של יועץ משכנתאות

התפקיד הראשון של יועץ משכנתאות טוב או של חברת ייעוץ משכנתאות מקצועית, הוא לבדוק קודם כל האם העסקה הזו טובה לכם מבחינה מימונית כלומר, הוא צריך לבחון את כדאיות העסקה הכלכלית עבורכם על-ידי בדיקת נושאי המימון השונים ולהסביר לכם בבהירות ובשקיפות מלאה האם כדאי לכם ללכת על העסקה הזו ומהם הסיכונים שיש בעסקה מבחינה פיננסית.

כלומר, היועץ אמור קודם כל להתאים את הניתוח עבורכם ולעזור לכם לקבל החלטה בנוגע לדירה שאותה כדאי לכם לרכוש. בנוסף, עליו להרים תמרורי אזהרה במידה והוא רואה סיכון מסוים ברכישה העתידית שלכם. לבנות עבורכם תמהיל משכנתא מדויק ומותאם אישית יחד עם ביצוע הניתוח הראשוני, היועץ אמור לבצע ניתוח של המצב הפיננסי שלכם – גם כיום וגם העתידי, כמו גם את התכניות שלכם להמשך בכדי שיוכל לעזור לכם לבנות תמהיל משכנתא מותאם לצרכים האישיים שלכם.

חשוב להבין שישנן לא מעט אפשרויות לבנות תמהיל משכנתא, זאת מכיוון שבבנקים בישראל (בשונה מחלק מהבנקים בעולם) ישנם לא מעט מסלולי משכנתא (לטובה ולרעה) ומספר האפשרויות לשילוב המסלולים הוא גדול מאוד (וזאת מבלי להיכנס למגבלות השונות של בנק ישראל).

כלל חשוב בחיים אומר שבתחום בו אין לך ידע, קנה את הידע, היעזר באדם מיומן כדי שלא תבצע טעויות אשר יעלו לך ביוקר.

אדם אשר פותח עסק, מעוניין שהוא יצליח ולכן הוא נעזר ביועצים מקצועיים כמו רואה חשבון, עורך דין ויועץ עסקי ולכן כאשר מתכוונים לקחת הלוואת משכנתא לצורך רכישת דירה, צריך להבין שמדובר בצעד מהותי ומשמעותי מאד אשר ישפיע על חיי היום יום של הלווה לאורך שנים רבות, עד שיסיים לשלם את מלוא ההלוואה, הריביות, העמלות וכו' ולכן הצורך בייעוץ משכנתאות הוא אקוטי ומחויב המציאות, כיוון שאין אפשרות לדעת מה ילד יום.

מה עושה יועץ משכנתא טוב ומקצועי?

יועץ משכנתא טוב יבחן קודם כל את גובה ההחזר החודשי אליו אתם יכולים להגיע (יועץ יותר טוב גם יבחן מספר החזרים), ולאחר שקבעתם החזר חודשי הוא יבנה עבורכם את שילוב המסלולים הנכון לכם והמתאים בדיוק עבורכם בשקלול כל הפרמטרים.
לנהל מו"מ עם הבנקים לטובת ריביות נמוכות.
לאחר בניית תמהיל המשכנתא, יועץ המשכנתאות אמור להגיש בקשת משכנתא למספר בנקים למשכנתאות ולנהל איתם מו"מ על מנת שתקבלו תנאים אופטימליים וריביות טובות (שהולמות את מצבכם).

משכנתא לא נלקחת ביום אחד ומדובר בתהליך שיכול לקחת גם חודש-חודשיים ובזמן הזה יועץ משכנתא אמור להיות איתכם בקשר ולעזור לכם לנהל את התהליך ללוות אתכם לאחר לקיחת המשכנתא בעולם דינמי כמו שלנו ובשוק משכנתאות דינמי כמו בארץ, היועץ אמור להיות אתכם בקשר (או לפחות להיות זמין עבורכם) גם לאחר לקיחת המשכנתא.

יועץ משכנתאות הוא אדם בעל ידע עצום בכל נושא המשכנתאות. הוא מודע לכל השינויים, הרבדים, ההבדלים בין הבנקים השונים והדרכים הנכונות ביותר עבור הלקוח כדי שיוכל לעמוד בהחזרים הגבוהים מדי חודש.

יועץ זה הוא הנציג של רוכשי הדירה בתהליך המסועף של קבלת המשכנתא והוא זה שדואג לאינטרסים שלהם לאורך כל הדרך. הבדיקה המקצועית הנעשית על ידו עשויה לחסוך ללקוחות עשרות אלפי שקלים לאורך כל תקופת ההחזר של המשכנתא ולכן קיימת נחיצות גדולה לשכור את שירותיה של חברת ייעוץ משכנתאות לפני שמקבלים החלטות ולפני שחותמים על כל מסמך אשר יכבול את הלווים לעשרים ואף לשלושים שנה.

אז איך לוקחים משכנתא ? שלבים ראשונים בלקיחת משכנתא

השלב הראשון בתהליך הוא קבלת אישור עקרוני מאחד הבנקים המסחריים כי ללווה הספציפי מגיעה משכנתא בסכום מסוים. ההחלטה הזו של הבנק מתבססת על יכולות ההחזר של בני הזוג בהתאם לכמה פרמטרים בסיסיים כמו הותק שלהם במקום העבודה, סך ההכנסות של כל אחד מהם, המסוגלות הפיננסית שלהם להחזיר סכום קבוע בכל חודש ושיישאר להם די כסף להוצאות המשפחתיות השוטפות. נציגי הבנק נעזרים במחשבון זכאות למשכנתא אשר מבצע תחשיב של כל הנתונים מול הקריטריונים של הבנק ואם התשובה היא חיובית, בני הזוג מקבלים אישור עקרוני זה בכתב.

בשלב זה, מבקשים בני הזוג הצעת מחיר מכמה בנקים מסחריים עבור הסכום הנדרש להשלמת רכישה הדירה לאחר שישלמו חלק מהעלות באמצעות ההון הפרטי שלהם. היועץ המומחה בוחן באמצעות מחשבון משכנתא את כל ההצעות ומציע לקונים את העסקה המשתלמת ביותר.

אחד הנושאים החשובים ביותר הוא בחירת המסלולים כדי ליצור סיכוי סביר ביותר לשלם את מלוא התשלום החודשי עד תום תקופת ההחזר ולא ליצור סיכון מיותר. בחירת המסלולים כוללת נתח כספי שהוא צמוד מדד, נתח נוסף ללא הצמדה וכו'.

חברת ייעוץ משכנתאות מומלצת אשר פועלת בנחישות ובמיומנות רבה, בוחרת עבור כל לקוח את הפילוח אשר מותאם במיוחד עבורו תוך התחשבות בעלייה המתמדת ברמת ההוצאות עם השנים לאור הריבוי הטבעי והצורך לשלם תשלומים רבים למטפלות, גני ילדים, בתי ספר ועוד.

המסלול שנבחר הוא מתוך ההיצע של הצעות המחיר או לחילופין מתוך המלצה על גורם בנקאי או חוץ בנקאי אשר מסוגל להעניק תנאים פיננסיים הרבה יותר טובים ולכן זה יהיה הנתיב הנכון ביותר עבור הלווים.

 

יועץ משכנתאות מחירים או כמה עולה יועץ משכנתא?

מחירו של יועץ משכנתאות מומחה ומקצועי עשוי להגיע לכמה אלפי שקלים בודדים. אין ספק כי זו השקעה נבונה שיכולה לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים בהחזרי המשכנתא ולתת לכם שקט נפשי לשנים ארוכות.

יחד עם זאת, חשוב לציין ולא לשכוח שגם התשלום אותו גובה היועץ חייב להילקח על ידיכם בחשבון. מחיר ייעוץ משכנתאות עשוי להיות לעיתים סכום לא מבוטל ולכן כדאי להיערך גם להוצאה זו.

 

ייעוץ והכוונה גם לאחר קבלת המשכנתא

יועץ המשכנתאות ממליץ ללווים אשר משלמים כבר כמה שנים החזר חודשי עבור המשכנתא, לבצע מחזור של המשכנתא מכיוון שבעבר הריביות היו גבוהות מאד ודבר זה מתבטא בגובה ההחזר החודשי. אם הלווים "יחזירו" את הסכום שנותר ויקבלו הלוואה חדשה בריבית נמוכה יותר הקיימת היום, הם יחסכו הרבה מאד כסף הן בגובה ההחזר החודשי והן בסכום הכללי של החזר המשכנתא ולכן המגמה היא למחזר.

האמת היא שהטיפ הכי טוב שניתן לתת בתחום זה הוא פשוט לבקש המלצות. יועץ משכנתאות מומלץ הוא כזה שיוכל לתת לכם בתוך דקות מספרי טלפון של לקוחות עבר מרוצים שעשו יחד עם היועץ את התהליך ויצאו בסופו של דבר מרוצים.

הסבר נוסף על איך לקחת משכנתא ניתן לקבל באתר משרד האוצר > https://haotzarsheli.mof.gov.il/Subject/Pages/Taking-Mortgage.aspx


לכל המאמרים
יועץ משכנתא

מעוניינים לקבל מידע נוסף

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

    לייעוץ
    דברו איתנו
    Call Now Button